افزایش نرخ سودسپرده گذاری بانک ها نزدبانک مرکزی

به گزارش وبلاگ راوه بلاگ، هیئت عامل بانک مرکزی نرخ سود سپرده گذاری بانک ها و موسسات اعتباری غیر بانکی نزد بانک مرکزی را با یک واحد درصد افزایش، 13 درصد معین کرد که این تصمیم از شنبه 14 تیر اجرا می گردد.

افزایش نرخ سودسپرده گذاری بانک ها نزدبانک مرکزی

به گزارش وبلاگ راوه بلاگ و به نقل از بانک مرکزی، آخرین اطلاعات به دست آمده از عملکرد بخش واقعی اقتصاد نشان می دهد، رشد مالی بدون نفت در راستا صعودی قرار گرفته است. از طرف دیگر، نرخ تورم از تورم هدف اعلام شده (22 درصد) فاصله دارد. بر این اساس، هیئت عامل بانک مرکزی در راستای اجرای قانون پولی و بانکی کشور برای حفظ ارزش پول ملی در جلسه پنج شنبه مورخ 12 تیرماه 1399، ترتیبات جدید اجرای سیاست پولی را تصویب کرد.

بر این اساس، هیئت عامل بانک مرکزی بر اساس مواد (6) و (11) دستورالعمل عملیات بازار باز و اعطای اعتبار در قبال اخذ وثیقه توسط بانک مرکزی، نرخ سود سپرده گذاری بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی نزد بانک مرکزی را با یک واحد درصد افزایش، 13 درصد معین کرد.

این تصمیم با هدف کاهش دامنه دالان نرخ سود و راهنمایی نرخ تورم به سمت نرخ تورم هدف اتخاذ شده و از روز شنبه مورخ 14 تیرماه 1399 اجرا می گردد.

یادآور می گردد که نرخ سود اعتبارگیری بانک ها از بانک مرکزی 22 درصد است. پیش از این هیئت عامل بانک مرکزی در روز چهارشنبه مورخ 4 تیرماه 1399، کف دالان نرخ سود را از 10 به 12 درصد افزایش داده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افزایش نرخ سودسپرده گذاری بانک ها نزدبانک مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش نرخ سودسپرده گذاری بانک ها نزدبانک مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید