اخبار اقتصادی

لوموند: ترامپ در حال لغو سنت انتقال مسالمت آمیز قدرت است

به گزارش خبرنگاران، با توجه به نتایج افکارسنجی های مختلف در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و قوت دریافت احتمال شکست ترامپ، روزنامه فرانسوی لوموند امروز دوشنبه در مقاله ای به قلم ایو ماری پرون به بررسی چالشی جدید با این موضوع پرداخت.

7 آذر 1399

ارائه اصلاحیه بودجه 99 شهرداری تا خاتمه سال

تهران (پانا) - معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت با حکم شهردار تهران فرآیند تدوین بودجه 1400 شهرداری تهران به زودی آغاز خواهد شد و در کنار این اقدام، اصلاحیه بودجه 1399 هم از سوی شهرداری تهران تا پایان امسال به شورای شهر ارائه می...

3 آذر 1399

پرونده 3 سهامدار حقیقی به کمیته رسیدگی به تخلفات ارجاع شد

دسترسی آنلاین سه سهامدار حقیقی که منجر به اختلال در سفارشات پالایشگاه اصفهان در پیش گشایش روز یکشنبه گذشته شدند، مسدود و پرونده به کمیته رسیدگی به تخلفات ارجاع شد.

28 آبان 1399

تحریم ها و تهیه قطعات الکترونیک عظیم ترین چالش شرکت های فناوری است

مدیرعامل شرکت دانش بنیان کارافن پرداز مبتکر مانا با اشاره به اینکه تحریم ها عظیم ترین چالش شرکت های فناوری به شمار می رود، گفت: تحریم ها و قیمت بالای ارز تهیه قطعات الکترونیکرا سخت نموده است.

27 آبان 1399

افزایش 15 درصدی شکاف طبقاتی در جهان، سایه سنگین فقر روی 40 میلیون ایرانی

در حدود 20 میلیون نفر از جمعیت خانوار های روستایی کشور درحال مبارزه با فقر بوده و به طور روزافزونی با کاهش حقیقی درآمد های خود روبرو هستند.

24 آبان 1399

واریز یارانه نقدی مهرماه؛ ساعت 24 امشب

سازمان هدفمندی یارانه ها گفت: یارانه نقدی مهرماه ساعت 24 یکشنبه مورخ 20 مهر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.

23 آبان 1399

جان باختن راکب موتورسیکلت در سانحه رانندگی در رامهرمز، عاملان شکار پرندگان دستگیر شدند

حوادث امروز شنبه 19 مهر ماه 99 در استان خوزستان را می توانید در این بسته خبری بخوانید.

20 آبان 1399

تعیین شدن جواب تست کرونای علیرضا دبیر

روز شنبه وزیر ورزش، رئیس کمیته ملی المپیک و جمعی از رؤسای فدراسیون ها، جلسه ای با نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتند که بعد از این نشست، خبر ابتلای آرش میراسماعیلی به کرونا رسانه ای شد.

19 آبان 1399

روز روستا و ضرورت گذار به توسعه سازوکاری

چند دهه برنامه ریزی تـوسـعه مـحور در ایران در بهترین حالت به گسترش زیرسـاخت های بدون برنامه برخـورداری مردم از آنها، طرح های عظیم، کم عظیم و کم اثر، تندیس هایی از صنعت (مانند کارخانه های فولاد با مقیاس فراوری پایین و بدون آب که به مرور همه آنها تعطیل...

18 آبان 1399

مستثنیات دین طبق قانون جدید شامل چیست؟

مستثنیات دین اموال غیرقابل توقیف فرد بدهکار است. مستثنیات دین شامل مسکن، وسیله نقلیه، اثاثیه، آذوقه، کتب، وسایل کسب و کار و... می گردد.

12 آبان 1399

بهشت نشینان اصلاح طلب، در سودای انتخابات، یک کارشناس شهری: آزمون استخدامی شهرداری تخلف محرز است

اقدامات پرهزینه شهرداری تهران در سال آخر فعالیت مدیریت شهری دوره پنجم آن هم در اوج مسائل اقتصادی بیانگر آن است که این تیم اصلاح طلب همچنان میخواهد با اقدامات پوپولیستی در دوره بعد نیز بر کرسی خود باقی بماند.

9 آبان 1399

رویترز:تنها پس از 24 ساعت 13 عضو از 15 عضو دائم شورای امنیت مخالفت خود را برای اجرای مکانیسم ماشه اعلام کردند

یک خبرگزاری انگلیسی بر اساس اسنادی خبر داد که درخواست ترامپ با شکست روبرو شده است.

23 مهر 1399

جان بولتون: دولت ترامپ با راه اندازی مکانیزم ماشه احمق به نظر می رسد

جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا گفت اقدام دولت ترامپ برای استفاده از مکانیزم موسوم به ماشه باعث شده تا احمق به نظر برسد.

22 مهر 1399

اعلام تغییرات حقوق کارمندان دولت وفرهنگیان در 7 سال گذشته

خبرنگاران: متوسط حقوق کارمندان دولت در هفت سال اخیر 4.1 برابر رشد داشته است.

22 مهر 1399

یارانه طرح های حمایتی در اردبیل دو برابر نمایشگاه استانی کتاب بود

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در اردبیل، سید ناصر اسحاقی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، در جلسه آنالیز کم و کیف طرح های حمایتی و تشویقی کتاب، گفت: طرح های فصلی کتاب در راستای حمایت از اقتصاد فرهنگ و هنر و پشتیبانی از اقشار فرهنگی شکل می گیرد...

19 مهر 1399

صدور حکم بازداشت مدیر کل بندر بیروت

به گزارش خبرنگاران، النشره گزارش داد: قاضی صوان بازپرس قضایی پرونده انفجار بیروت پس از بازپرسی از حسن قریطممدیر کل بندر بیروت، برای وی حکم بازداشت صادر نموده است.

16 مهر 1399

مقایسه گلکسی بادز لایو با گلکسی بادز پلاس

جدیدترین عضو از خانواده ایربادز سامسونگ، گلکسی بادز لایو نام دارد که حدودا 10 روز پیش، با قابلیت حذف نویز اکتیو رونمایی شد. قبل از این محصول، سامسونگ گلکسی بادز پلاس را در سبد محصولات خود داشت که هم ارزان تر از مدل لایو بوده و هم از قابلیت های کمتری برخوردار...

15 مهر 1399

گالری گردی در روزهای پایانی هفته

مروری داریم بر بعضی از نمایشگاه هایی که به صورت مجازی و حضوری در این ایام برپا هستند.

15 مهر 1399

مکانیزم ماشه یا مکانیزم مذاکره؟

دولت آمریکا با ناکامی در تمدید تحریم های تسلیحاتی دور جدید کوشش های خود را بر راه اندازی مکانیزم ماشه در برجام متمرکز نموده است، اقدامی که در ظاهر فروپاشی توافق هسته ای، اما در باطن هدف دیگری را دنبال می نماید.

14 مهر 1399

خبرنگاران فرصت ها و چالش ها در نواحی صنعتی قزوین

قزوین - خبرنگاران - نواحی صنعتی قزوین با توجه به پراکندگی مناسب یک ظرفیت و فرصت قابل توجه برای اشتغالزایی نقاط روستایی و شهرهای کوچک به شمار می فرایند، با این حال با برخی چالش ها همچون حجم بالای سرمایه گذاری های معطل و کم توجهی نسبت به مزیت های اقتصادی...

12 مهر 1399
تعداد: (96)