اخبار سیاسی

ارائه اصلاحیه بودجه 99 شهرداری تا خاتمه سال

تهران (پانا) - معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت با حکم شهردار تهران فرآیند تدوین بودجه 1400 شهرداری تهران به زودی آغاز خواهد شد و در کنار این اقدام، اصلاحیه بودجه 1399 هم از سوی شهرداری تهران تا پایان امسال به شورای شهر ارائه می...

3 آذر 1399

دانش آموزان درس تربیت بدنی خود را از رادیو ورزش بشنوند

تهران (پانا) - پخش همه روزه ساعت درس تربیت بدنی از ساعت 8:30 تا 9 به وسیله رادیو ورزش شروع شد.

29 آبان 1399

افزایش 15 درصدی شکاف طبقاتی در جهان، سایه سنگین فقر روی 40 میلیون ایرانی

در حدود 20 میلیون نفر از جمعیت خانوار های روستایی کشور درحال مبارزه با فقر بوده و به طور روزافزونی با کاهش حقیقی درآمد های خود روبرو هستند.

24 آبان 1399

در جنجالی ترین مناظره های تاریخ آمریکا چه گذشت؟

ایرنا نوشت: تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سده اخیر لحظات پر فراز و نشیبی داشته که مناظره های تلویزیونی نامزدهای دو حزب اصلی از جمله معین کننده ترین این لحظات بوده است.

21 آبان 1399

نخستین مجلس مشروطه

مهم ترین اقدام این مجلس تدوین قانون اساسی کشور در 51 اصل بود. حضور هدایت به عنوان یک چهره معتدل در تدوین سریع این قانون تاثیر زیادی داشت.

21 آبان 1399

تعیین شدن جواب تست کرونای علیرضا دبیر

روز شنبه وزیر ورزش، رئیس کمیته ملی المپیک و جمعی از رؤسای فدراسیون ها، جلسه ای با نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتند که بعد از این نشست، خبر ابتلای آرش میراسماعیلی به کرونا رسانه ای شد.

19 آبان 1399

روز روستا و ضرورت گذار به توسعه سازوکاری

چند دهه برنامه ریزی تـوسـعه مـحور در ایران در بهترین حالت به گسترش زیرسـاخت های بدون برنامه برخـورداری مردم از آنها، طرح های عظیم، کم عظیم و کم اثر، تندیس هایی از صنعت (مانند کارخانه های فولاد با مقیاس فراوری پایین و بدون آب که به مرور همه آنها تعطیل...

18 آبان 1399

بهشت نشینان اصلاح طلب، در سودای انتخابات، یک کارشناس شهری: آزمون استخدامی شهرداری تخلف محرز است

اقدامات پرهزینه شهرداری تهران در سال آخر فعالیت مدیریت شهری دوره پنجم آن هم در اوج مسائل اقتصادی بیانگر آن است که این تیم اصلاح طلب همچنان میخواهد با اقدامات پوپولیستی در دوره بعد نیز بر کرسی خود باقی بماند.

9 آبان 1399

مقتدایی به ویروس کرونا مبتلا شد

نائب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم اصفهان در مجلس به کرونا مبتلا شد.

8 آبان 1399

اظهارات وزیر خارجه انگلیس درباره مکانیسم ماشه و بدهی این کشور به ایران

دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس در مجلس این کشور درباره مخالفت دولت با قطعنامه پیشنهادی آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل در رابطه با تمدید محدودیت های تسلیحاتی ایران و همچنین توسل واشنگتن به مکانیسم ماشه اظهارنظر کرد.

7 آبان 1399

گریفیتس بازهم به جنایات ائتلاف سعودی در یمن اشاره ای نکرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، مارتین گریفیتس فرستاده دبیرکل سازمان ملل به یمن در نشست شورای امنیت بیان نمود که در سایه تداوم درگیری ها در یمن، این کشور از صلح دور می شود.

6 آبان 1399

چرا مخالفان برجام نمی خواهند این نکته روشن را درک کنند؟

رضا نصری کارشناس حقوق بین الملل در روزنامه ایران نوشت:این نواقص نیز طبیعتاً بر تمام توافق های بین المللی - از معاهدات چندجانبه سرنوشت ساز بشر (مانند منشور سازمان ملل) گرفته، تا پیمان های تجاری و امنیتی و زیست محیطی، تا معاهدات دوجانبه میان دو دولت کوچک...

3 آبان 1399

خطیب زاده: ظریف روز دوشنبه میزبان وزیر خارجه سوئیس خواهد بود

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد وزیر امور خارجه کشورمان دوشنبه آینده میزبان همتای سوئیسی خود و هیئت همراه وی خواهد بود.

26 مهر 1399

تهدید برلین علیه دولت بلاروس، حمایت آلمان از اپوزیسیون

وزیر امور خارجه آلمان رئیس جمهور بلاروس را به نقض گسترده حقوق بشر و اصول دموکراسی متهم نموده و تاکید نمود که اتحادیه اروپا چنین اقداماتی را بی پاسخ نمی گذارد.

25 مهر 1399

رویترز:تنها پس از 24 ساعت 13 عضو از 15 عضو دائم شورای امنیت مخالفت خود را برای اجرای مکانیسم ماشه اعلام کردند

یک خبرگزاری انگلیسی بر اساس اسنادی خبر داد که درخواست ترامپ با شکست روبرو شده است.

23 مهر 1399

جان بولتون: دولت ترامپ با راه اندازی مکانیزم ماشه احمق به نظر می رسد

جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا گفت اقدام دولت ترامپ برای استفاده از مکانیزم موسوم به ماشه باعث شده تا احمق به نظر برسد.

22 مهر 1399

سواحل و تفرجگاه های گیلان مسدود می شود

معاون سیاسی فرمانداری شهرستان رشت گفت: راه ورودی سواحل و تفرجگاه های شهرستان رشت در راستای جلوگیری از تجمعات گردشگران و پیشگیری از شیوع کرونا مسدود می شود.

21 مهر 1399

یارانه طرح های حمایتی در اردبیل دو برابر نمایشگاه استانی کتاب بود

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در اردبیل، سید ناصر اسحاقی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، در جلسه آنالیز کم و کیف طرح های حمایتی و تشویقی کتاب، گفت: طرح های فصلی کتاب در راستای حمایت از اقتصاد فرهنگ و هنر و پشتیبانی از اقشار فرهنگی شکل می گیرد...

19 مهر 1399

کنکور سراسری به تعویق افتاد، توضیح وزیر علوم درباره تعویق کنکور سراسری

وزیر بهداشت گفت: کنکور سراسری تا رعایت سختگیرانه و کامل پروتکل های بهداشتی به تعویق می افتد.

17 مهر 1399

مکانیزم ماشه یا مکانیزم مذاکره؟

دولت آمریکا با ناکامی در تمدید تحریم های تسلیحاتی دور جدید کوشش های خود را بر راه اندازی مکانیزم ماشه در برجام متمرکز نموده است، اقدامی که در ظاهر فروپاشی توافق هسته ای، اما در باطن هدف دیگری را دنبال می نماید.

14 مهر 1399
تعداد: (81)