تلاش دوباره واشنگتن برای القای دخالت ایران و روسیه در انتخابات آمریکا

به گزارش وبلاگ راوه بلاگ، واشنگتن راهکار جدیدی را برای القای احتمال دخالت ایران و روسیه در انتخابات ریاست جمهوری امریکا در پیش گرفته است.

تلاش دوباره واشنگتن برای القای دخالت ایران و روسیه در انتخابات آمریکا

به گزارش وبلاگ راوه بلاگ ، تسنیم نوشت: یک رسانه انگلیسی و برخی از کاربران در فضای مجازی می گویند برای برخی از شهروندان ایرانی و روسیه ای پیامک هایی با موضوع دریافت جایزه 10 میلیون دلاری از آمریکا در صورت ارائه اطلاعاتی درباره دخالت در انتخابات ماه نوامبر آمریکا دریافت کرده اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از شهروندی به نام محمد نوشته هنگامی که او پیامکی با این مضمون دریافت کرده ابتدا فکر کرده که این هم نوعی حمله سایبری است.

با این حال، هنگامی که محمد وارد توئیتر شد فهمید که همین پیام برای برخی از دیگر شهروندان ایرانی هم ارسال شده است. اندکی بعد رسانه های روسیه هم گزارش دادند برای شهروندان این کشور هم پیام های مشابهی ارسال شده است.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه در صفحه فیسبوکش این اقدام آمریکا را مورد تمسخر قرار داد و در فیسبوک نوشت: قرار است به هر نفر 10 میلیون دلار پاداش بدهند؟!! اکنون وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا از اتهامات گسترده همسایگان نسبت به یکدیگر سقوط خواهد کرد.

در متنی که به زبان فارسی برای شهروندان ایرانی ارسال شده نوشته شده است: ایالات متحده آمریکا تا 10 میلیون دلار پاداش می دهد. پاداش برای اطلاعات در مورد دخالت خارجی علیه انتخابات آمریکا.

رویترز نوشته هنوز مشخص نیست این پیام ها توسط چه کسی ارسال شده اما بسیاری از شهروندان عکس های آن را در فضای مجازی منتشر کرده اند.

مقام های آمریکا در ماه های گذشته سه کشور ایران، روسیه و چین را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا که ماه نوامبر برگزار می شود متهم کرده اند.

کارشناسان می گویند با توجه به اینکه در ساختار سیاسی آمریکا به ندرت بر سر مسئله ای غیر از ضدیت با جمهوری اسلامی ایران اتفاق نظر کامل وجود دارد برای تهران اساساً اینکه ساکن کاخ سفید یک سیاستمدار دموکرات یا جمهوری خواه باشد تفاوتی ایجاد نمی کند که دخالت در انتخابات مفهومی داشته باشد.

حزب جمهوری خواه و دموکرات از سال های پس از انقلاب بر سر هر موضوعی که اختلاف داشته اند کاملاً به این درک رسیده اند که آشتی با جمهوری اسلامی جز از طریق حل این تضاد و تعارض بنیادین امکان پذیر نخواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین

به "تلاش دوباره واشنگتن برای القای دخالت ایران و روسیه در انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش دوباره واشنگتن برای القای دخالت ایران و روسیه در انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید